רקע ברירת מחדל
לוגו ברירת מחדל

מטרות

מטרת הנבחרת היא להרחיב את עולם הידע במתמטיקה של תלמידי תיכון; לקדם את תחום המתמטיקה ואת המוטיבציה לעיסוק מצטיין ומוגבר בתחום; לפתח יכולת ניתוח בעיות ומציאת פתרון; להעמיק את החשיבה וההבנה המתמטית; ועודד יצירתיות וחשיבה הפורצת "מחוץ לקופסה".

שלבי המיון

שלב א' 
שלב זה הוא מבחן המתקיים בבתי הספר (השנה באופן מקוון), וכולל שאלות בתחומים שונים במתמטיקה. ההשתתפות פתוחה ומומלצת לכל תלמידה ותלמיד המעוניין בכך. מידי שנה משתתפים בשלב זה אלפי תלמידות ותלמידים מכל רחבי הארץ.

המבחן לשלב א'
יערך ביום חמישי ג' בכסלו, תשפ"א 19.11.2020 או ביום רביעי ט' בכסלו, תשפ"א 25.11.2020 
למידע על המבחן ולאתר התרגול לחצו כאן.
 
שלב ב'
פרטים נוספים על שלב ב' יפורסמו בקרוב. 

שלב ג'
פרטים נוספים על שלב ג' יפורסמו בקרוב. 

האולימפיאדה האירופית במתמטיקה לבנות

אולימפיאדת אירופה במתמטיקה לבנות EMGO - European Girls' Mathematical Olympiad תחרות בינלאומית במתמטיקה לבנות המתקיימת באירופה. התחרות דומה בתכניה ובמבנה שלה לאולימפיאדה הבינלאומית IMO ,והיא מהווה הזדמנות לבנות בעלות כישרון יוצא דופן במתמטיקה להיפגש עם בנות גילן סביב עניין משותף - המתמטיקה.

כל משלחת כוללת 4 מתחרות. התחרות הראשונה התקיימה בבריטניה בשנת 2012, והשתתפו בה משלחות מ-19 מדינות. בתחרות שהתקיימה בשנת 2020 השתתפו כ-40 משלחות, התחרות נערכה באופן מקוון. המשלחת הישראלית החלה את השתתפותה באולימפיאדה בשנת 2016. 

התחרות הבינלאומית

IMO -International Mathematical Olympiad - היא התחרות הבינלאומית היוקרתית ביותר לבני נוער במתמטיקה. התלמידים המצטיינים באימוני הנבחרת מייצגים את מדינת ישראל באולימפיאדה זו.

התחרות מורכבת מ-6 שאלות, הלקוחות מ-4 קטגוריות עיקריות: אלגברה, גאומטריה, קומבינטוריקה ותורת המספרים. כל מדינה רשאית להציע שאלות למדינה המארחת את התחרות. ועדת בחירת השאלות מצמצמת את השאלות, ולבסוף, כמה ימים לפני התחרות, נבחרות השאלות – שאלה אחת או שתיים מכל קטגוריה. 
המבחנים נמשכים יומיים: בכל יום המתמודדים מקבלים 3 שאלות, ולרשותם 4 שעות וחצי כדי להגיע לפתרון. כל שאלה שווה 7 נקודות. אין להשתמש במחשבונים בתחרות.